DOOH_Digital Out Of Home: Yeni Dijital Reklam Mecraları

Sabah uyandığınızda ilk yaptığımız işin e-posta kontrolü olduğu yeni bir çağda yaşıyoruz Posta kutumuzun önemli bir bölümüde yaşantımızın değişmez bir parçası olan kampanyalarla doluyor. Tüketici olarak sadece yeni ürün ve servis fırsatlarına bakmakla kalmıyoruz, onlara artık hızlı ve anında erişmek için eğitiliyoruz.

Günlük fırsatların yarattığı pazar 2011 yılında sadece Amerika’da $1.25 milyar seviyesine ulaştı ( BIA/Kelsey araştırmasına göre)

Şimdi, ofis veya ev dışında işlerin peşinde koşturduğunuzu düşünün, doktordasınız ya da günlük işlerinizi bitirmeye çalışıyorsunuz ve  bir dijital ekranda günlük fırsatlardan biriyle karşılaştınız. Tek yapmanız gereken ekrandaki  QR code u akıllı telefonunuzla scan etmek ve birkaç basit adımla, o fırsata sahip oldunuz.

İşte tam burada DOOH networkleri devreye giriyor. DOOH networkleri, artık yavaş yavaş aşina olmaya başladığımız – özellikle AVM lerde çokça rastladığımız – dijital ekran üzerinden içerik ve reklam döndürme işi. Nasıl işliyor?

TeknoLab-IT & KoçSistem işbirliğiyle pazara sunulan bir yazılım ( Pixage ) , reklam ve içeriklerini DOOH mecralarında göstermek isteyen şirketlere tek bir noktadan , konuma ve o konumun potansiyel müşteri profiline uygun içerikleri gösterebileceği bir ortam yaratıyor. Bu reklam ve içerklere QR Code larını eklediklerinde esasında iş bitiyor.

Reklam veya içeriği gördünüz, beğendiniz . Gidip artık QR code akıllı telefonunuzla okutun ve işlem tamam. ( Tabii daha önce bu fırsatı veren kuruluşa üye olmuş olmanız veya yeni üye olacaksanız, akıllı telefonunuzla bir iki basit işlem sonrası tamamdır.)  Özellikle bekleme noktalarında ( otobüs/ metro durakları gibi ) , ev alışverişinizi yapabilirsiniz, şarkı indirebilirisiniz vb.

 

Hakkında salimbuge
IT Consultant

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: